Naujienos

/

Straipsnis

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke kursis tarptautinė mokykla „The British School of Vilnius”

 

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrimą pradeda tarptautinė mokykla „The British School of Vilnius” (BSV). Tarp Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriaus VšĮ „Northtown Vilnius” ir UAB „The British School of Vilnius” pasirašyta sutartis numato, kad mokyklos miestelis įsikurs miško apsuptyje esančioje 1,2 ha VCIIP teritorijoje.

Į naująjį mokyklos kompleksą beveik 6 mln. Eur planuojanti investuoti The British School of Vilnius VCIIP numato vystyti daugiau nei 3000 kv.m. aukščiausius standartus ir ugdymo poreikius atitinkantį kompleksą su erdvėmis, skirtomis mokymosi, sporto, muzikos ir meno užsiėmimams. Komplekse taip pat numatomos žaliosios erdvės, skirtos laisvalaikiui ir tyrinėjimams, baseinas, krepšinio aikštelė, pilno dydžio futbolo aikštė.

Kalbėdamas apie tarptautinės mokyklos plėtrą Vilniaus mieste, BSV vadovas Andrew Prosser akcentuoja, kad tai labai natūralus procesas, atliepiantis rinkos poreikius.

„Pastarųjų metų Lietuvos investicijos į inovacijas ir mokslą paskatino išskirtinį aukščiausios pridėtinės vertės sektorių augimą. O tai lėmė ir besikeičiantį investuotojų požiūrį, užsienio investicijų augimą Lietuvoje bei sostinėje Vilniuje. Drauge su šiais pokyčiais auga ir poreikis aukščiausios kokybės, tarptautiniu lygiu pripažintoms švietimo paslaugoms”, – pasakoja A.Prosser

Jo teigimu, savo plėtrą Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke mokykla suplanavo siekdama pasiūlyti lietuvių bei tarptautinėms šeimoms pasaulinės klasės išsilavinimą su jo poreikius atitinkančia infrastruktūra.

„VCIIP pasirinkome ne tik dėl ypatingos vietos gamtos apsuptyje, bet ir dėl inovacijų pramonės parke besikuriančios stiprios mokslo ir verslo bendruomenės, su kuria tikimės stiprios sinergijos. Mums, savo ugdymo procese taikantiems ypatingą sąsają su naujausiomis technologijomis, tai neeilinė galimybė į mokymosi procesą integruoti patirtinį ugdymą – suteikti mokiniams progą iš arti matyti, kaip gimsta mokslo atradimai, vystomos inovacijos ir technologijos”, – teigia Andrew Prosser.

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriaus Northtown Vilnius direktoriaus Gedimino Pauliukevičiaus teigimu, British School of Vilnius bus labai svarbus Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko ekosistemos dalyvis.

„Vos po poros metų, kai įsikūrimą baigs šiuo metu jį pradėję investuotojai, kai duris atvers specializuotas Gyvybės mokslų inkubatorius, VCIIP taps savotišku miestu mieste, kuriame kasdien cirkuliuos apie 1000 žmonių, dirbančių čia įsikūrusiose Lietuvos ir tarptautinėse kompanijose, mokslo centruose. Taigi, plėtodami VCIIP kaip investicijoms patrauklią teritoriją, iš anksto galvojame ir apie infrastruktūros patogumą, paslaugas, kurių gali prireikti ir kurios čia dirbantiems žmonėms kurtų papildomą pridėtinę vertę. Tai ir viešosios erdvės, skirtos sveikatinimui bei aktyviam poilsiui, ir galimybė darbuotojų šeimoms pasinaudoti jų lūkesčius atitinkančiomis švietimo paslaugomis ir daugybė kitų svarbių dalykų, kurie užtikrina tvarios ekosistemos plėtrą”, – pasakoja dr. G.Pauliukevičius.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad planuojant BSV įsikūrimą labai svarbus ir jų plėtojamas integruoto švietimo modelis, kuomet didelį dėmesį mokykla ketina skirti patirtiniam ugdymui ir sąsajai su naujausiomis technologijomis, o mokymosi procese numato naudoti ne tik pažangiausią įrangą, bet ir į mokymo procesus integruoti galimybę pažinti inovacijų, mokslo bei technologijų pasaulį bei jo kūrėjus iš arti.

Tikimasi, kad The British School of Vilnius įsikūrimo Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke projektas bus įgyvendintas dar iki 2023 metų pabaigos.

Šiuo metu Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke jau įsikūrusios/kuriasi 15 kompanijų, veiklą vystančių visose sumanios specializacijos kryptyse. Stipriausia klasterizacija ir ypatingas dėmesys plėtojant VCIIP skiriamas gyvybės mokslų industrijai. Įsikūrimą Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke jau pradėjusios 6 gyvybės mokslų kompanijos – „Biotecha”, „Experimentica”, „Imunodiagnostika”, „Sanobiotec”, „Gensinta” ir „Kamieninių ląstelių tyrimų centras”.  Savo filialą Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke iki 2023 m. ketina atverti ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras.