Naujienos
/
Straipsnis
Aptartos galimybės paspartinti Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus augimą
Šiandien VU Gyvybės mokslų centre vykusio susitikimo metu LR Vyriausybės Kancleriui Algirdui Stončaičiui ir Vyriausybės komandai pristatyta VU Gyvybės mokslų centro ir Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko partnerystė, aptartos galimybės paspartinti gyvybės mokslų industrijos plėtrą bei didinti šios srities įmonių konkurencingumą.
Vizito metu pagrindinis dėmesys skirtas diskusijai apie galimybes skatinti jaunuosius talentus kurti naujas įmones, komercializuoti biomedicinos ir biofarmacijos pramonei svarbius Lietuvos mokslininkų atradimus.
„Šios Vyriausybės iniciatyva, kad gyvybės mokslų industrija iki 2030 m. generuotų 5% šalies BVP, mums yra ne tik pripažinimas, kad aiškiai suprantame mūsų šalies lyderystę ir potencialą auginti šį sektorių, bet ir iššūkis. Suprantama, kad spartesniam augimui būtinos ir tam tikros sąlygos – ir kuo greičiau dėl jų susitarsime, tuo greičiau galėsime džiaugtis rezultatais”, – oficialaus vizito metu VU Gyvybės mokslų centre sakė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir patikino, kad Vyriausybė yra pasiruošusi priimti reikiamus sprendimus, kurie padėtų katalizuoti mūsų gyvybės mokslų industrijos augimą.
Susitikimo metu VU Gyvybės mokslų centro direktorius dr. Gintaras Valinčius pristatė GMC veiklos kryptis ir rezultatus, apžvelgė tarptautiniu mastu plačiai pripažintus Centro mokslininkų pasiekimus. Jis pastebėjo, kad Vyriausybės investicijos į pasaulinio lygio gyvybės mokslų infrastruktūrą jau padarė didžiulį poveikį pritraukiant ir išlaikant geriausius šalies talentus, tačiau taip pat pabrėžė, kad norėdami konkuruoti pasauliniu lygiu, turime sparčiai, adekvačiai reaguodami į naujus konkurencinius iššūkius judėti pirmyn. G.Valinčius akcentavo, kad greta aukščiausių mokslinių pasiekimų, VU GMC turi tikslą skatinti pumpurinių įmonių kūrimąsi, didinti verslo investicijų į mokslinius tyrimus pritraukimą, sumaniai komercializuoti mokslo žinias, kuriomis disponuoja Centras.
„Tačiau „butelio kakliukas”, kuris gali tapti rimtu trukdžiu įgyvendinant ambicingus valstybės tikslus, šiuo metu yra labai aiškus – tai fizinės sąlygos auginti startuolius būtent gyvybės mokslų sektoriuje. Ir pagrindinis klausimas, kai kalbame apie startuolių kūrimą ir plėtrą yra paprastas: kur jie dirbs ir vystys savo produktus? Čia mes matome puikią partnerystės galimybę su Vilniaus miesto inovacijų ir pramonės parku, kuriame jau dabar kuriasi biotechnologijų įmonės, puoselėjami planai sukurti geras starto sąlygas mokslo žinias siekiantiems komercializuoti tyrėjams”, – sakė VU Gyvybės mokslų centro direktorius.
„Inkubatoriaus atidarymas Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke iki 2022 metų – vienas iš pagrindinių Šiaurės miestelio technologijų parko, kaip operatoriaus, veiklos rezultatų įgyvendinant valstybei svarbų ekonominį projektą. Tačiau turime tikslą tai daryti kryptingai, kad šis objektas atneštų valstybei maksimalią naudą. Todėl pasirinkta kryptis – projektuoti jį kaip Technologijų vystymo centrą, skirtą būtent gyvybės mokslų sektoriaus įmonių klasterizacijai. Neturime abejonių, kad mūsų partnerystė su VU Gyvybės mokslų centru bus rezultatyvi investicija ir pagalba vystant perspektyvų gyvybės mokslų sektorių”, – teigė Šiaurės miestelio technologijų parko direktorius Dr. Gediminas Pauliukevičius. Jis taip pat akcentavo, kad VU GMC ir ŠMTP kaip partneriai yra sukaupę daugiametę patirtį skirtingose srityse: Gyvybės mokslų centras yra neabejotinas savo srities lyderis, o ŠMTP – daugiau kaip dešimtmetį inovacijų plėtros, startuolių auginimo srityje dirbanti įstaiga.
„Dar stipresnes pajėgas suvienijome įkurdami Gyvybės mokslų skaitmeninių inovacijų centrą, jungiantį 12 šiame sektoriuje veikiančių partnerių. Taigi, Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko Technologijų vystymo centre įsikūrusios įmonės gali tikėtis dvejopos naudos – ne tik specializuotos, jų reikalavimus atitinkančios vietos įsikurti, bet ir konsultacinės pagalbos”, – pasakojo dr. G.Pauliukevičius.