Naujienos

/

Straipsnis

Šiaurės miestelio technologijų parkas pakeitė vardą ir nuo šiol vadinasi Northtown Vilnius

Viešoji įstaiga „Šiaurės miestelio technologijų parkas” pakeitė vardą ir nuo šiol vadinsis VšĮ „Northtown Vilnius”.

VšĮ „Šiaurės miestelio technologijų parkas“ veiklą pradėjo 2002 m. Įstaiga jau daugiau nei 18 metų teikia specializuotas inovacijų paramos paslaugas verslui, stiprina mokslo ir verslo partnerystę bei plėtoja modernią MTEP infrastruktūrą.

„Augdami drauge su Lietuvos inovacijų ir technologijų ekosistema, veiklą pradėję kaip technologijų parkas, verslo inkubatorius ir akceleratorius, sukaupėme įvairiapusės patirties, susiformavo mūsų identitetas, išsigrynino svarbiausios veiklos kryptys ir darbo principai. Svarbiausia mūsų strategine kryptimi pastaraisiais metais tapo MTEP inovacinių zonų vystymas ir patrauklių sąlygų kūrimas inovatyvių įmonių augimui bei plėtrai Vilniaus regione, todėl nusprendėme pasirinkti vardą, kuris geriau atspindėtų mūsų veiklą ir leistų sklandžiau komunikuoti užsienio rinkose”, – teigia Northtown Vilnius direktorius dr. Gediminas Pauliukevičius.

Nuo 2018 Northtown Vilnius metų parkas tapo Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriumi ir vysto Vismaliukuose esančią unikalią inovatyvią MTEP investicinę teritoriją, kurioje kuriasi Lietuvos ir užsienio įmonės, plėtojančios veiklą aukštųjų technologijų ir sumanios specializacijos kryptyse. Nuo 2019 m. Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko pasirinkta prioritetinė investicijų pritraukimo kryptis – gyvybės mokslai. 2019-2020 metais čia įsikūrimą pradėjo trys gyvybės mokslų įmonės, o įsikurti 2022 m. duris atversiančiame Gyvybės mokslų inkubatoriuje planuoja dar 6 gyvybės mokslų startuoliai, taip pat – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras. Siekdamas stiprinti gyvybės mokslų įmonių klasterizaciją Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko teritorijoje, 2019-taisiais įsteigtas ir Northtown Vilnius koordinuojamas Gyvybės mokslų skaitmeninių inovacijų centro klasteris.

„Kurdami išskirtines sąlygas inovacijų plėtrai ir aukštųjų technologijų įmonių augimui, siekiame, kad būtent Vilnius taptų patraukliausia vieta Baltijos regione kurtis inovatyviam verslui. Atsižvelgdami į mūsų sukauptą patirtį ir ambicingus, tačiau įgyvendinamus siekius, manome, kad pribrendome ir mūsų veiklos viziją atspindintiems vardo bei ženklo vizualinio identiteto pokyčiams. Nuo šiol veiklą tęsdami kaip Northtown Vilnius, toliau plėtosime vieną patraukliausių teritorijų inovatyvių verslų augimui Vilniuje, kurioje tikimės sutelkti didžiausią mokslo ir aukštųjų technologijų verslų koncentraciją, tačiau lygiagrečiai tobulinsime ir savo veiklos modelį, turime planų vystyti naujas modernias MTEP teritorijas ir objektus, juose sutelkti spartesniam inovatyvių įmonių augimui būtiną infrastruktūrą ir ekspertinę pagalbą“, – pasakoja dr. Gediminas Pauliukevičius.