Naujienos

/

Straipsnis

Pažangios terapijos vaistinius preparatus kurianti „CMB medicina” pradeda plėtrą VCIIP

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrimą pradeda dar viena biotechnologijų bendrovė –  UAB „CMB medicina“, vykdanti veiklą audinių banko, pažangios terapijos vaistinių preparatų kūrimo ir vystymo, sveikatos technologijų mokslinių tyrimų srityse.

Sutartis, pasirašyta tarp Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko (VCIIP) operatoriaus VšĮ „Northtown Vilnius” ir UAB „CMB medicina” numato, kad įsikurdama Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke bendrovė plėtos projektus onkoimunoterapijos, regeneracinės medicinos, audinių banko, biopanašių preparatų vystymo, rekombinantinių baltymų tyrimų ir gamybos srityse. Iki 2025 m. į MTEP ir gamybinę infrastruktūrą VCIIP, atitinkančią gerosios gamybinės ir laboratorinės praktikos reikalavimus, biotechnologijų bendrovė planuoja investuoti daugiau nei 5 mln. Eurų.

„Pastaruosius trejus metus su partneriais – UAB „Froceth“, UAB „Innovita Research“, UAB „Imunolita“, Nacionaliniu vėžio institutu ir kitais – įgyvendiname eilę projektų audinių banko, pažangios terapijos vaistinių preparatų ir biopanašių preparatų kūrimo srityse. Tai labai sparčiai besivystantys sveikatos technologijų ir biotechnologijų sektoriai. Ir būtent šiose kryptyse, kurias vystysime plėtros VCIIP metu, jau dabar turime išskirtinės patirties: UAB „CMB medicina“ ir partnerių tyrėjų pasiekimai kuriant ir vystant pažangios terapijos vaistinius preparatus (PTVP) yra ženklūs ir svarbūs ne tik Lietuvos, bet ir ES lygmenyje”, – teigia UAB „CMB medicina” įkūrėjas ir projekto VCIIP vadovas dr. Adas Darinskas.

Pasak UAB „CMB medicina” direktorės Mildos Gritėnaitės, įmonės steigėjai ir darbuotojai turi sukaupę išties didelę mokslinę patirtį, nuolatos vykdo ir kuruoja įvairius biomedicinos projektus, turi sėkmingos patirties vystant inovatyvias įmones sveikatos technologijų srityje. „Planuodami plėtrą Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke, pirmiausiai galvojame apie aiškų veiklos koncentravimą ir sinergiją su partneriais, kuri yra labai svarbus veiksnys siekiant rinkai pasiūlyti konkurencingus labai aukštos pridėtinės vertės produktus”, – pasakoja ji.

Anot dr. Ado Darinsko, pagrindinis projekto VCIIP tikslas yra sukurti gerosios gamybinės praktikos  ir gerosios laboratorinės praktikos reikalavimus atitinkančią MTEP ir gamybinę infrastruktūrą, kuri leis išspręsti turimos infrastruktūros sąlygotus veiklos apribojimus ir sudarys sąlygas spartesnei įmonės plėtrai.

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriaus Northtown Vilnius vadovo dr. Gedimino Pauliukevičiaus teigimu, UAB „CMB medicina” – stipri ir sparčiai auganti inovatorė, išsiskirianti savo gebėjimu labai tikslingai panaudoti įmonių tinklaveikos ir sinergijos galimybes. „Neabejoju, kad tiek „CMB medicina” kūrimasis parko teritorijoje, tiek jų plėtojamas klasteris bus stipriu postūmiu dar intensyvesniam gyvybės mokslų įmonių, besikuriančių VCIIP, bendradarbiavimui ir inovatyvių produktų vystymui sveikatos technologijų srityje”, – sako G. Pauliukevičius.

Iki 2022-ųjų pradžios Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrusios ar įsikūrimą pradėjusios jau 17 įmonių, veiklą vystančių gyvybės mokslų, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų, energetikos ir tvarios aplinkos kryptyse. UAB „CMB medicina“ – septintoji biotechnologijų bendrovė, veiklą plėtosianti VCIIP ir įsikursianti tokių gyvybės mokslų įmonių kaip „Biotecha”, „Experimentica“, „Gensinta”, „Imunodiagnostika”, „Kamieninių ląstelių tyrimų centras” ir „Sanobiotec“ kaimynystėje. Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įkurti ir 6 klasteriai, 4 iš jų veikia gyvybės mokslų srityje.